Story of art

Umenie sa mi spája s menom Igor Rumanský. Okrem toho, že Igor bol mojim silným mentorom bol veľmi nadaným umelcom. Naučil ma, že svet sa dá vidieť aj so zatvorenými očami. Že v obyčajnom detaile nájdeme tú najväčšiu pravdu, veci, ktoré nám unikajú, pretože pozeráme cez ne, aj keď ich máme pred očami. 

Myslím si, že v portréte to nie je len o zachytení proporcie a správnom nakreslení hlavy a tváre, ide tam o zachytenie duše a srdca. To som začal skúmať v kolekcii 100 Hláv. Povedal som si, že keď nakreslím 100 hláv, tak by som tomu mohol porozumieť. Počas kreslenia ma zaujímala vnútorná psychológia človeka, ktorého kreslím. To, ako vedia byť ľudia k sebe blízko a ďaleko.

Odtiaľ som sa posunul do robenia víl. Vždy, keď som navrhoval vily, tak to bolo osobné a bolo to podľa línie človeka. Tak som si uvedomil, že celý ten náš príbeh je už od začiatku od línii k forme. Začal som kvázi kresliť to čo cítim reálne a formovať to do víl.

Moju tvorbu charakterizuje prechod „Od línií k forme, čo je pretvorenie emócie na priestor“. Tento výrok stojí aj za mojím manifestom tvorby. Všetko sa začína líniou, potom to prechádza do formy (tvaru) a následne sa to opäť vracia do línie.

Bio

Jan Revaj was born on May 10. 1979 in Liptovský Mikuláš. He is a combination of architect, artist and visionary in today's world.
His works have an original emotional value and shifts from material to emotion.

In the years 2000 - 2006 he studied at the Slovak University of Technology in Bratislava. During this period he also decided to study at the Academy of Fine Arts in Bratislava, because he sees architecture as a form of art. He grew up artistically alongside Igor Rumansky, who showed him that the world can be seen with his eyes closed. While studying at STU, he went to Vienna, where he studied at the Technische Universität and at the Universität für angewandte Kunst-Studio Zaha Hadid. In 2010 he returned from Vienna and founded the studio JANREVAJ architects.